Informacje o terminach warsztatów dostępne są tutaj

W trakcie warsztatów dajemy drugą szansę starym meblom. Celem warsztatów jest stworzenie okazji do poćwiczenia i zdobycia niezbędnej, podstawowej wiedzy w zakresie odnawiania mebli i drobnych przedmiotów użytkowych. Pracujemy na przedmiotach przyniesionych przez uczestników/czki lub na tych zgromadzonych w Pracowni.

Na warsztatach będziemy trzymać się raczej kierunku przywracania dawnego ducha drewna niż dążyć do rewolucyjnych zmian 
Podczas warsztatów nauczycie się: 
1. Oczyszczania mebli i usuwania starych powłok lakierów, wosków czy farb.
2. Pozbywania się szkodników z drewna. 
3. Drobnych napraw i uzupełniania ubytków w meblach.
4. Technik wykańczania i zabezpieczania mebli. 
Wypróbujemy: politurę, bejcowanie, olejowanie, lakierowanie czy woskowanie. Opowiemy kiedy i w jaki sposób dobrać odpowiednie środki. 
Będziemy pracować z opalarkami, skrobakami, szlifierkami czy skalpelami. 

Warsztaty poprowadzi Pan Jarosław Maćkowiak. Wykładowca z Zespołu Szkół Drzewnych w Bydgoszczy. Specjalizujący się w renowacji i rzeźbie.
Zamiłowanie do pracy z drewnem i stolarstwo towarzyszyło Panu Jarosławowi od dziecka. Jego dziadek był kołodziejem, pięciu wujków – stolarzami, a tata tokarzem. On sam zaczął naukę w tym kierunku od szkoły zawodowej, w specjalizacji – stolarz mebli stylowych. Kolejnym etapem było technikum technologii meblarstwa, studia, i dziesięcioletnia praktyka w różnych zakładach. W sumie 38 lat w zawodzie. Od 27 lat szkoli kolejnepokolenia stolarzy, rzeźbiarzy, i specjalistów od renowacji mebli.